میلگرد استیل مشهد

فهرست مطالب

میلگرد استیل مشهد از متریال‌های صنعتی بسیار پرکاربرد بوده که به دلیل خواص آن در مقایسه با دیگر میلگردها محبوبیت دوچندانی دارد. شرکت کاویان خراسان به عنوان تولید کننده میلگردهای استیل، در این مقاله منحصرا به معرفی این محصول مهندسی می‌پردازد. با ما در ادامه همراه باشید.

هر آنچه باید درباره میلگرد استیل بدانید.

در مقدمه مقاله گفتیم که میلگرد استیل یا همان میلگرد ضد زنگ از متریال‌های صنعتی بسیار پرکاربرد است. در آلیاژ سازنده این میلگردها، کروم وجود دارد که در برخورد با هوا، اکسید شده و لایه نازکی بر سطح میلگرد تشکیل می‌دهد. این لایه نازک از اکسید کروم مقامت میلگرد در برابر سایش و خوردگی را بالا می‌برد. از دیگر عناصر به‌کار رفته در تولید میلگرد استیل، می‌توان به عنصر نیکل و مولیبدن اشاره کرد که هرکدام به ترتیب، خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت در برابر کلراید شدن را در میلگرد افزایش می‌دهند.

میلگرد استیل کربن چیست؟

نکته دیگری که می‌بایست راجع به میلگرد استیل بدانید، شناخت نوع دیگری از این محصولات است که به میلگرد استیل کربن شهرت دارند. این نوع میلگرد نیز از محصولات فلزی پرکاربرد است که در صنایع مختلف به‌کار گرفته می‌شود. از تفاوت‌هایی که میلگرد استیل کربن با میلگرد استیل ضد زنگ دارد، تفاوت در مقاومت آن‌ها نسبت به جوش است. میلگرد استیل ضد زنگ مقاومت زیادی به جوش دارد و در ساخت ابزارهایی که در حین کار به جوش خوردن نیاز دارند، کاربرد ندارد.

میلگرد استیل مشهد

کاربرد میلگرد استیل

یکی از کاربردهای اساسی میلگردهای استیل، استفاده از آن‌ها به عنوان میلگردهای تقویت کننده در بتن است. میلگردهای تقویت کننده مقاومت بتن در برابر کشش را افزایش می‌دهند.

از دیگر کاربردهای میلگرد استیل ضد زنگ می‌توان به کار برد آن در صنایع غذایی اشاره کرد. دستگاه‌هایی که در صنایع غذایی استفاده می‌شوند باید از باکیفیت‌ترین سطح تولید برخوردار باشند، تا در روند تولید مواد غذایی مشکلی ایجاد نکنند. میلگرد استیل یکی از بهترین گزینه‌ها در ساخت ماشین‌ها و دستگاه‌هایی صنایع غذایی است. میلگرد‌های غیر استیل به دلیل اکسایش و زنگ زدگی انتخاب مناسبی برای این دستگاه‌ها نیستند.

به عنوان مثال، اگر در ساخت همزن‌های بزرگ کارخانه تولید مواد غذایی از میلگرد غیر استیل استفاده شود، به دلیل تماس طولانی مدت با رطوبت زنگ زده و سلامت محصول غذایی را با مشکل مواجه می‌کند. آلیاژ میلگردهای استیل استفاده شده در کارخانجات صنایع غذایی، از سری 304 یا 316 هستند. استفاده از هر میلگرد دیگری به‌جز این دو میلگرد استیل، سلامت محصولات غذایی را زیر سوال می‌برد.

در مثال دیگری از کاربردهای میلگرد استیل می‌توان به استفاده آن‌ها در صنایع نفت و گاز اشاره کرد. تجهیزات صنعت نفت برای آنکه در پروسه حفاری، فرآوری و تولید در خطر خوردگی و فرسایش وجود دارند باید ضد زنگ بوده و در محیط‌های اسیدی واکنش نشان ندهند.

از این رو، استفاده از میلگردهای استیل، بهترین گزینه در ساخت تجهیزات صنایع پتروشیمی هستند.نفت خام به تنهایی حاوی گوگرد است که می‌تواند به هر نوع از میلگردهای غیر استیل، صدمه وارد کند. از دیگر کاربردهای میلگرد استیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. استفاده در ساخت پل‌ها، نرده‌ها و اسکله لنگرگاه‌ها
 2. مخزن زباله‌های هسته‌ای
 3. ساخت گذرگاه‌های ترافیکی
 4. مرمت بناهای تاریخی
 5. ساخت بناهای ضد زمین‌لرزه و…

نکته قابل توجه در رابطه با میلگرد استیل مشهد، کیفیت آن‌ها است. متاسفانه میلگردهای استیل بی‌کیفیت در بازار تولیدات فلزی بسیار فراوان‌اند. میلگردهایی که نمی‌توانند نیاز مصرف کننده را برآورده کرده و استفاده از آن‌ها تنها به خریدار زیان می‌رساند.

استفاده از میلگردهای استیل نامرغوب در موارد بسیاری، منجر به تخریب سازه‌های ساختمانی شده است. برای پیشگیری از وقوع فجایع مشابه، می‌بایست بهترین میلگردهای استیل موجود در بازار را تهیه کنید. شرکت کاویان خراسان یکی از برندهای تولیدات فلزی مطرح کشور است که می‌تواند شما را در خرید بهترین میلگردهای بازار فلزات در ایران راهنمایی کند.

استفاده از میلگرد استیل چه مزایایی دارد؟

 1. بسیار بادوام بوده و محدودیتی در عمر مصرفی ندارد.
 2. قابل بازیافت است.
 3. در برابر خوردگی و سایش مقاوم است.
 4. در برابر خاصیت قلیایی بودن زیاد بتن  مقاوم است.
 5. ضد حریق بوده و در برابر حرارت آتش مقاوم است.
 6. انعطاف‌پذیر بوده و شکل‌پذیری آن ساده است.
 7. به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن‌ش، ضعف بتن را تحمل می‌کند.
 8. نصب و به‌کارگیری آن ساده است. و…

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد استیل مشهد و مشاوره خرید، می‌توانید با کارشناسان شرکت کاویان خراسان تماس بگیرید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در:

جهت دریافت مشاوره رایگان با مشاره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.