ورق آلومینیوم آجدار مشهد

فهرست مطالب

ورق آلومینیوم آجدار مشهد چیست؟ یکی از پرسش‌های پر تکرار مصرف‌کنندگان تولیدات فلزی است. شرکت کاویان خراسان به عنوان تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع محصولات فلزی در بازار فلزات ایران، پاسخ پرسش «ورق آلومینیوم آجدار چیست؟» را به‌طور کامل بررسی می‌کند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

هر آنچه باید راجع به ورق آلومینیوم آجدار بدانید!

در مقاله‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که ورق‌های آلومینیوم چه کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. ورق آلومینیوم آجدار یکی از انواع این ورق‌های آلومینیومی است که طراحی منحصربه‌فردی دارد. احتمالا با خود می‌پرسید که چرا نام این ورق آلومینیومی، ورق آلومینیوم آجدار است. پاسخ این پرسش را ما به شما می‌گوییم.

در واقع ورق‌های آلومینیوم آجدارر همام ورق‌های آلومینیوم معمولی‌اند که به منظور کاهش اصطکاک ورق‌ها، برجستگی‌هایی بر روی سطح آن‌ها وجود دارد. به این نوع از ورق‌های آلومینیوم آجدار، ورق‌های بدون لغزش آلومینیوم هم می‌گویند.

ورق‌های آلومینیوم آجدار با توجه به کاربردی که دارند، در رنگ و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند. ویژگی‌های ورق‌های آلومینیوم آجدار از بسیاری از جهت‌ها مانند ورق‌های آلومینیوم است. ورق‌های آلومینیوم آجدار هم مانند دیگر تولیدات آلومینیومی سبک هستند.

از دیگر ویژگی آن‌ها می‌توان به قابلیت شکل پذیری‌شان اشاره کرد. از آن‌جایی هم که آلومینیوم فلز صنعتی بسیار مقرون به صرفه‌ایست، اکثر تولیدات آن از جمله ورق‌های آلومینیوم آجدار هم از قیمت مناسبی برخوردارند.

شرکت کاویان خراسان در تولید ورق آلومینیوم آجدار تمامی استانداردهای بین‌المللی را به کار می‌گیرد. همچنین ورق‌های آلومینیوم آجدار را در طرح‌های و ضخامت‌های گوناگون به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کند.

در ساخت ورق‌های آلومینیوم آجدار، می‌توان از هر یک از آلیاژهای آلومینیوم کارپذیر و آلیاژهای آلومینیوم ریختگی استفاده کرد. طبیعتا ورق‌های آجدار آلیاژ آلومینیوم کارپذیر با روش ریختگی تفاوت‌هایی دارد. مذاب ورق آجداری که به روش ریخته‌گری تولید می‌شود، به نه دسته تقسیم می‌شود.

ورق آلومینیوم آجدار مشهد

در روش کارپذیر، ورق‌های آجدار در هشت گروه طبقه بندی می‌شوند. البته انواع دیگری هم از ورق‌های آجدار وجود دارد. برای مثال، ورق آلومینیوم آجداری وجود دارد که در تولید آن هیچ آلیاژی به کار نرفته است.

قبلا هم اشاره کرده بودیم که فلز آلومینیوم بسیار انعطاف‌پذیر است. انجام پروسه نورد گرم روی این فلز، باعث می‌شود که به راحتی تغییر شکل دهد. فرآیند نورد گرم تا رسیدن شمش به ضخامت ورق آلومینیوم مورد نظر ادامه پیدا می‌کند. مرحله تبدیل ورق آلومینیوم معمولی به ورق آلومینیوم آجدار با فرآیند سرد نورد انجام می‌شود.

طی این پروسه، غلطک‌هایی با طرح ناهمواری‌های مورد نظر، روس سطح صاف ورق‌های آلومینیوم عبور داده می‌شود. ناهمواری‌های که بر روی این ورق آلومینیوم ایجاد می‌شود، آن را به ورق آلومینیوم آجدار تبدیل می‌کند.

مزایای استفاده از ورق آلومینیوم آجدار

استفاده از ورق‌های آلومینیوم آجدار مزیت‌های زیادی دارد، یکی از انواع این مزیت‌ها، وزن سبک آن‌هاست. از آن‌جایی که اکثر تولیدات آلومینیوم وزن کمی دارند، حمل و نقل آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر است.

ورق‌های آلومینیوم آجدار همچنین قابلیت پرداخت کاری بالایی دارند، در برابر خوردگی مقاوم‌اند، رسانایی الکتریکی بسیار بالایی دارند، در صورت ضربه خوردن یا در برابر اجسام با وزن سنگین، بسیار مقاوم‌اند. همه این‌ها بخشی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ورق‌های آلومینیوم آجدار است.

انواع ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار در ایران به دو صورت سه خط و چهار خط تولید و به بازار عرضه می‌شود. تفاوت تعداد این خط‌ها در دانه بندی آن‌هاست. همین تفاوت، ورق‌های آلومینیوم سه خط و چهار خط را از یکدیگر متمایز می‌کند.

ورق‌های آلومینیوم آجدار دسته‌بندی‌های مختلفی دارند. ورق آلومینیوم آجدار T6-6061 یکی از انواع این ورق‌هاست که در صنعت، برای ساخت کف‌پوش‌ها، پله برفی‌ها، پله‌های اضطراری و… انجام می‌شود. این محصول در مقایسه با دیگر ورق‌های آلومینیوم آجدار، قابلیت شکل پذیری کمتری دارد اما به راحتی می‌توان آن را جوش داد.

از دیگر محصولات آجدار آلومینیوم می‌توان به ورق‌های آلیاژ سری 3000 اشاره کرد. سطح این محصولات، در مقایسه با محصول قبلی، بسیار براق و صیغلی است. با وجود صیغلی بودن سطح آن، در برابر اصطکاک بسیار مقاوم است. آلیاژ این محصول به دلیل قابلیت انعطاف‌پذیری و تغییر شکل مطلوبی که دارد، فرآیند تولید، به سادگی تبدیل شده و پیچیدگی خاصی ندارد.

کاربردهای ورق آلومینیوم آجدار

همه ما ورق آلومینیوم آجدار را در پله‌برقی‌ها مشاهده کرده‌ایم اما این تمام استفاده ما از ورق آلومینیوم آجدار نیست. این محصول در متروها، قطارها، بیمارستان‌ها و حتی دکوراسیون منازل به کار گرفته می‌شود. کارخانه‌های تولید مواد غذایی، تولید برق پایانه‌های حمل و نقل نیز موارد دیگری هستند که از ورق‌های آلومینیوم آجدار استفاده می‌کنند. در ادامه، مثال‌های دیگری از کاربردهای ورق‌های آجدار آلومینیوم را عنوان کرده‌ایم.

  • تاسیسات نفتی و گازی
  • کارخانه کاغذسازی
  • کف‌پوش اتوبوس‌ها
  • در صنعت کشتی سازی
  • ساخت قایق
  • نانوایی‌ها و…

شما می‌توانید پس از استعلام قیمت توسط کارشناسان فروش شرکت کاویان خراسان، از انواع و مشخصات ورق آلومینیوم آجدار مشهد مطلع شوید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورق آلومینیوم آجدار مشهد

اشتراک گذاری در:

جهت دریافت مشاوره رایگان با مشاره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.